تجـــــــــــــارت یــونیــورسیــتی

با خیال راحــــــــــــــــــت تجارت کنید

صادرات چرم

صادرات چرم یکی از پرسود ترین محصولات با حاشیه سود بالا در ایران برای فعالیت تجاری به حساب می آید که درباره انواع آن برای صادرات صحبت کرده ایم

صادرات چرم

صادرات چرم از ایران به صورت سبک (گوسفند،بز و بزغاله) و سنگین (گاو،گاومیش و شتر) به کشورهایی همچون ایتالیا ، ترکیه ، چین ، هند و عراق بسیار رایج است و صادرات چرم به عراق و ترکیه به دلیل همجوار بودن با کشورمان گزینه مناسبی برای اولین صادرات به حساب می آید، همچنین صادرات چرم نسبت به دیگر کالاها به دلیل دوام و سهولت در جابه‌جایی از هموارترین مسیر‌های صادراتی به حساب می‌‌‌آید.

مراحل تهیه چرم و انواع آن

مراحل تهیه چرم و انواع آن

به طور کلی ۴ قدم در تهیه چرم طبیعی وجود دارد ، و حال برای اینکه بتوانید به صورت هدفمند تر بر روی صادرات این محصول کار کنید باید مراحل تولید و انواع آن را بدانید که در ادامه به بررسی این موارد میپردازیم ، مراحل تولید چرم عبارتند از :

 • تبدیل پوست به سالامبور
 • تبدیل سالامبور به وت‌بلو
 • تبدیل وت‌بلو به کراست
 • تبدیل کراست به چرم نهایی

برای صادرات چرم به کشور عراق باید اطلاعات کافی در رابط با صادرات به این کشور داشته باشید که به صورت جامع در رابط با صادرات به عراق توضیح داده ایم

صادرات سالامبور

صادرات سالامبور خود به تنهایی یکی از محصولاتی است که کشور های دیگر به دنبال واردات آن هستند و ایران یکی از بزرگترین صادر کنندگان سالمبور می باشد که در ادامه به آن اشاره میکنیم.

در تهیه سالامبور  با استفاده از نمک و یا اسید ، مو و پشم را از پوست جدا می‌کنند که علاوه بر آماده‌سازی برای مرحله بعدی باعث طول عمر بالای پوست نیز می‌شود که این موضوع صادرات سالامبور را برای شما راحت تر میکند چراکه نگرانی زیادی برای خرابی محصول در حمل و نقل ندارید. به این مرحله پیکلینگ (Pickling) به معنای اسیدشویی نیز گفته می‌شود.

از بزرگترین صادرکنندگان سالامبور در جهان می‌توان به ترتیب به ایران ، نیوزلند ، اسپانیا ، نیجریه و عربستان اشاره کرد و از برترین واردکنندگان سالامبور می‌توان به کشورهای ایتالیا ، چین ، هند و ترکیه اشاره کرد.

مشاوره کاملا تخصصی و رایگان برای شروع صادرات 02191691327

صادرات وت‌ بلو و روش فرآوری آن

وت‌بلو (Wet Blue) از دو واژه انگلیسی وِت (‌به معنای خیس یا تر) و بلو (به معنای آبی) ساخته شده است که دلیل این اسم ، خیس بودن محصول پس از دباغی کرومی و همچنین آبی‌ رنگ بودن آن به دلیل جذب رنگ نمک کروم می‌باشد. 

اگر شما قصد صادرات وت بلو را دارید پیشنهاد میکنم صادرات وت بلو سنگین را انتخاب کنید چراکه خریداران آن بهتر است و میتوان از بزرگترین واردکنندگان وت‌بلو سنگین در جهان به ایتالیا ، چین ، مکزیک ، تایوان و ویتنام اشاره کرد و از برترین صادرکنندگان آن به  برزیل ، ایتالیا ، آمریکا ، نیوزلند و پاراگوئه اشاره کرد.

صادرات چرم کراست

صادرات چرم کراست و تهیه آن

چرم کراست به دلیل خام بودنش در فراوری رنگی خاکستری دارد و در این مرحله آماده رنگ کردن می باشد و حال به درخواست مشتری در رنگ‌های دیگر ارائه میشود.

از جایی که صادرات کراست در کشور ما ایران بسیار رواج داشته شما میتوانید به صورت مستقیم این نوع چرم را صادرات کنید و یا در ادامه با توجه به کشور مقصد خود برای صادرات این نوع چرم را رنگ کرده و بازار هدفمند تری را بدست بگیرید، حال خود چرم کراست برای تجارت به ۴ بخش فرعی تقسیم می‌شود :

 • صادرات چرم کراست سبک
 • صادرات چرم کراست سبک رنگی
 • صادرات چرم کراست سنگین
 • صادرات چرم کراست سنگین رنگی

در ادامه به مبدا و مقصد اصلی هرکدام از این محصولات اشاره می کنیم.

صادرات زعفران یک محصول پرسود صادراتی ایران که صفر تا صد صادرات آن را توضیح داده ایم

صادرات چرم کراست سبک

از برترین صادرکنندگان چرم کراست سبک و رنگ‌ نشده می‌توان به نیجریه ، ایتالیا ، بنگلادش ، هنگ‌کنگ و مصر اشاره کرد.همچنین از بزرگترین واردکنندگان چرم کراست سبک و رنگ نشده می‌توان از کشور های ایتالیا ، هنگ‌کنگ ، چین ، اسپانیا و تایلنداشاره کرد.

صادرات چرم کراست سبک رنگی

طبق آخرین آمار گمرک  کشور ما ایران در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰ میلیون دلار صادرات چرم کراست سبک رنگی داشته که عدد قابل توجهی است. برای اینکه به صادرات آن فکر کنیم باید ببینیم این حجم از صادرات به چه کشوری بیشتر بوده است تا بتوانیم بازار هدف خود را انتخاب کنیم.

بزرگترین خریدار کراست سبک رنگی از ایران کشور ترکیه می‌باشد، هرساله ترکیه با خرید این کالا از ایران و تبدیل آن به فرآورده‌های چرمی مانند کفش و کیف توانسته سودهای کلانی را در بازار چرم تجربه کرده است.از طرفی به دلیل همجوار بودن کشور ترکیه به کشور ما میتوان صادرات راحت تر و آسان تری را تجربه کرد که در صورت نیاز میتوانید از متخصصین ما برای راهنمایی مشاوره دریافت کنید.

از برترین صادرکنندگان چرم کراست سبک رنگی می‌توان به ایتالیا ، هند ، هنگ‌کنگ ، کره جنوبی و پاکستان اشاره کرد، همچنین از بزرگترین واردکنندگان چرم کراست سبک و رنگی می‌توان از کشور های چین ، هنگ‌کنگ ، ایتالیا ، مکزیک و ویتنام نام برد.

برای دریافت مشاوره تخصصی تماس بگیرید 02191691327

صادرات چرم کراست سنگین

طبق جدیدترین آمار از سایت گمرک سالانه کشورمان ایران بیش از ۳.۵ میلیون دلار در زمینه صادرات کراست سنگین رنگ نشده فعالیت دارد که با توجه به پتانسیل‌های موجود همچنان نیاز به ارتقاء تجارت خارجی نیاز داریم. بزرگترین واردکنندگان کراست سنگین به ترتیب کشورهای چین ، هنگ‌کنگ ، اتریش ، مکزیک و ویتنام و بزرگترین صادرکنندگان چرم کراست سنگین به ترتیب کشورهای آرژانتین ، تایوان ، تایلند ، بنگلادش و هنگ‌کنگ می‌باشند.

لازم به ذکر است که بزرگترین مشتری چرم کراست سنگین ایران کشور ایتالیا می‌باشد ، کشوری که به محصولات با کیفیت چرمی در جهان شهرت دارد. این یعنی پتانسیل بسیار بالایی برای فروش خارجی داریم و با سیاست‌گذاری های درست و ارتقای روز به روز کیفیت چرم می‌توانیم در صادرات آن حرف اول را بزنیم.

همچنین به دلیل کیفیت بالای این نوع چرم در ایران میتوانیم با فعالیت در حوزه تجارت داخلی هم به سطح بالا برسیم، و این موضوع میتواند باعث سودآوری خوبی در این صنعت باشد، و برای این موضوع نیاز است تا ما اصول و دانش تجارت داخلی خود را بالا ببریم.

صادرات چرم کراست سنگین رنگی

صادرات چرم کراست سنگین رنگی

میزان صادرات چرم کراست سنگین رنگی ایران به کشورهای دیگر تقریب به ۴ میلیون دلار در سال برآورد شده است که اصلی‌‌تری خریدار آن کشور آذربایجان می‌باشد. و از بزرگترین واردکنندگان چرم کراست سنگین رنگی در جهان کشورهای هنگ‌کنگ ، ویتنام ، ایتالیا و آلمان و بزرگترین صادرکنندگان آن ایتالیا ، هنگ‌کنگ ، برزیل ، کره‌جنوبی و هند می‌باشند.

سود صادرات چرم

بازار چرم یکی از پرسودترین بازارهای حال حاضر در جهان می‌باشد که گردش مالی آن به بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار در سال نیز می‌رسد. همواره بیشترین میزان سود در فروش های داخلی و خارجی مربوط به محصولات فرآوری شده و نهایی می‌باشد.همانطور که حاشیه سود فروش یک بسته ماست از یک بسته شیر بیشتر است ، حاشیه سود محصولات نهایی چرم مانند کیف ، کفش ، کیف‌پول و … نیز از حاشیه سود فروش و صادرات کراست و سالامبور به مراتب بیشتر است.

به دلیل صرف وقت و هزینه بیشتر طبیعتا می‌توان قیمت آن را تا ۵ برابر بیشتر کرد. اما فرآوری ، تولید محصولات و فروش آن مستلزم تحقیقات گسترده و کاربردی می‌باشد. باید کشور هدف خود را انتخاب کنید ، از سلیقه و فرهنگ آن کشور آگاهی کسب کنید و بر أساس آن تولید خود را شروع کنید.

ممکن است پس از صرف هزینه‌های سنگین و وقت بسیار محصول نهایی شما علی‌رغم کیفیت بالا مورد پسند مشتری شما قرار نگیرد. اینجا بایستی دوباره بازاریابی انجام داده و مشتری دیگری برای آن پیدا کنید. در هر صورت سود بالا نیازمند ریسک بیشتر نیز می‌باشد که باید بهای آن را بپردازیم.

صادرات محصولات چرمی ( صادرات کیف و کفش چرم )

همانطور که در مطالب فوق اشاره شده ، صادرات محصولات نهایی چرمی به مراتب سود بیشتری نسبت به صادرات چرم‌های فرآوری نشده دارد.از بزرگترین صادرکنندگان محصولات چرمی در جهان می‌توان به کشور چین ، هند ، برزیل ، ویتنام ، پاکستان ، ترکیه ، ایتالیا ، ایران ، اندونزی ، بنگلادش و مکزیک و از برترین واردکنندگان کیف چرم و کفش چرم می‌توان به چین ، آمریکا ، ایتالیا ، آلمان ، انگلستان ، فرانسه ، ژاپن ، برزیل و اندونزی اشاره کرد.

قوانین صادرات چرم

قوانین صادرات چرم

طبیعتا صادرات هر کالایی دارای شرایط متفاوتی نسبت به دیگر کالاهاست که باید ارزیابی شود. شما به عنوان یک صادرکننده باید بدانید که چه مجوزها و مدارکی برای صادرات کالای خود احتیاج دارید. از مجوزهای اصلی که برای صادرات چرم و محصولات چرمی نیاز دارید باید به موارد زیر اشاره کرد :

 • مجوز صادرات از سازمان صنعت ، معدن ، تجارت
 • اعطای کد اقتصادی از سازمان امور مالیاتی کشور
 • مجوز واردات به کشور مبدا
 • گواهی سلامت و بهداشت از وزارت بهداشت ، وزارت درمان و آموزش پزشکی
 • مجوز از سازمان جاد کشاورزی در صورتی که چرم محصول حاصل از دام‌های پرورشی باشد 

مراحل صادرات چرم

صادرات چرم مانند هر محصول دیگری مستلزم رعایت کردن مراحل و أصول آن است و اگر این مسیر را به درستی طی کنید باعث میشود تا بتوانید در صادرات خود درصد موفقیت بیشتری را داشته باشید، که این مراحل به ترتیب عبارتند از :

 • انتخاب محصول ( پوست خام ، سالامبور ، کراست سبک یا سنگین  )
 • انتخاب کشور
 • ایجاد هویت و تولید محتوا
 • بازاریابی
 • نقل و انتقالات مالی و رفع تعهد ارزی
 • گمرک و ارسال برای مشتری

برای پشت سر گذاشتن هرچه بهتر این مراحل پیشنهاد ما مشاهده دوره رایگان نقشه گنج می‌باشد. شما با تماشای این دوره که کاملا رایگان است و خلاصه سازی شده اطلاعات لازم و کلیدی برای صادرات هر محصولی را دارید و طبق أصول آن پیش بروید.

بهترین مجموعه برای راهنمایی صادرات چرم در ایران

بهترین مجموعه برای راهنمایی صادرات چرم در ایران

برای صادرات بهتر و راحت‌تر در حوزه چرم بهتر است در قدم اول کیفیت‌ کار را بالا نگه دارید. یکی از دلایل عدم رشد کشورمان ایران در حوزه چرم نداشتن کیفیت بالا برای رفع نیاز جهانی است. قبل از آن به درستی تحقیقات انجام دهید و همه جوانب را بسنجید. 

یک تصمیم درست باعث کسب درآمدهای نجومی و یک تصمیم غلط باعث شکست پروژه صادرات شما خواهد بود.پس منطقی و کاربردی تصمیم بگیرید و پیش بروید، در صورت نیاز به مشاوره در طول مسیر خود مجموعه تجارت یونیورسیتی که جز برترین مجموعه های آموزش تجارت در ایران است میتوانید با پشتیبانی تخصصی ما تماس گرفته و یا شماره خود را برای ارتباط ارسال کنید.

همچنین پیشنهاد میشود مقاله آموزش واردات را مطالعه نمایید چراکه در صادرات هایی که با موفقیت در طول مسیر خود انجام می دهید فرصت هایی برای واردات کالا برای شما پیش خواهد آمد ، بر همین دلیل داشتن دانش کافی و مفید در زمینه واردات هم میتواند به شما کمک شایانی کند.

اشتراک گذاری مطالب

Telegram
WhatsApp
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x