تجـــــــــــــارت یــونیــورسیــتی

با خیال راحــــــــــــــــــت تجارت کنید

آموزش صادرات ، صفر تا صد آموزش صادرات کالا

آموزش صفر تا صد صادرات به صورت جامع و کاربردی که میتواند دانش شما را به سطح یک تاجر با تجربه و موفق برساند+ ویدئو های آموزشی رایگان

آموزش صادرات

آموزش صادرات در صورتی که منجرب به دانش کافی برای شروع صادرات شود یکی از مشاغل پرسود امروزی است که هم برای خود فرد و هم برای کشور فواید بسیاری خواهد داشت . ارزآوری بالای این حرفه نتایج بسیار مفیدی از جمله کنترل تورم و اشتغال‌زایی به همراه دارد.

به همین خاطر دولت روز به روز در حال افزایش حمایت از صادرکنندگان است و قوانین مرتبط با این حرفه هرساله به سمت ساده‌سازی و راحت‌تر شدن پیش می‌رود.

برای آموزش صادرات علاوه بر این مقاله بایستی دوره‌های مختلفی را سپری کنید ، از تجربیات دیگران استفاده کنید و صفر تا صد این حرفه را بشناسید. مانند هر شغل و حرفه دیگری که برای یادگیری آن نیاز به تجربه و تحقیق فراوان دارید ، صادرات نیز از این قضیه مستثنی نیست.

آموزش صادرات+pdf

در صورتی که میخواهید pdf آموزش صادرات را مطالعه کنید ما این این امکان را برای شما فراهم کرده ایم که میتوانید با دانلود pdf آموزش صادرات آن را مطالعه کنید دانلود pdf آموزش صادرات .

آموزش صادرات و شروع صادرات (مسیر کلی)

آموزش صادرات و شروع صادرات (مسیر کلی)

کل پروسه صادرات یک کالا از ایران به هرجای دنیا شامل چند مرحله و چند قدم مهم است که باید در اولین گام تمامی این مراحل را تجسم کنید و راه را برای خودتان روشن کنید. توجه داشته باشید که این مراحل زنجیروار به یکدیگر متصل هستند و مهم‌ترین نکته در صادرات این است که تک تک این مراحل را به درستی اجرا و پیاده‌سازی کنید.

اگر به هردلیلی یکی از این مراحل به درستی انجام نشود ممکن است در مراحل بعدی مشکلات متعددی در صادرات شما پیش بیاید. صبر و حوصله یکی از مهم‌ترین فاکتورهای لازم برای صادرات می‌باشد و متاسفانه نمی‌توانید عجولانه و بدون فکر به صادرات موفق برسید.

آمــوزش صــادرات رایگان ( منـتـشــر شـده از بـهترین دوره صادرات در ایـنـستــاگـرام )

آموزش صادرات رایگان شاید برای شما کمی غیرقابل باور باشد که کسی، آموزش این مطالب را بخواهد به صورت رایگان بگذارد ، اما جناب یعقوبی یکی از تاجران موفق در ایران که سابقه چندین ساله در انجام فعالیت صادرات و واردات را دارد آموزش صادرات رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده تا بتوانید از مطالب بسیار با اهمیت و مفید که بیش از 700 نفر برای آن نظر و سوال پرسیده اند را مشاهده کنید.

پیشنهاد میکنیم حتما برای مشاهده ویدئو های آموزش صادرات رایگان ما بر روی مشاهده کلیک کنید.

آموزش تخصصی صادرات

برای شروع صادرات سرفصل‌های مختلفی جهت مطالعه و یادگیری دارید و همچنان گام های مختلفی بر اساس نوع کالا و کشور هدف شما وجود دارد ، اما برای فهم بهتر ، از اصلی‌ترین مراحل صادرات کالا می‌توان به ۹ مورد زیر اشاره کرد که هر کدام از این سرفصل هارا به صورت جداگانه توضیح دادیم :

 • انتخاب محصول
 • انتخاب کشور
 • زنجیره تامین
 • بسته‌بندی محصول
 • ایجاد هویت و برندسازی
 • بازاریابی و روش‌های آن
 • حمل و نقل
 • اینکوترمز
 • ترخیص 

  هرکدام از این مراحل باید به درستی طی شود تا در مسیر صادرات کالا هیچگونه اختلالی به وجود نیاید. در ادامه مطلب آموزش صادرات به توضیح هریک از این مراحل میپردازیم. با تجارت یونیورسیتی همراه باشید تا گام به گام صادرات را فرا بگیرید.
انتخاب محصول در آموزش صادرات

شما باید بلد باشین که چطور تجارت و صادرات محصول را به روش تجارت با سرمایه کم انجام دهید

تجارت با سرمایه کم

انتخاب محصول در آموزش صادرات

طبیعتا هرگاه به صادرات کالا فکر کنید یک محصول در ذهن شما نقش می‌بندد ، ممکن است این کالا همان کالایی باشد که تولیدی آن را دارید یا کالایی باشد که یکی از آشنایان شما مشغول به تولید آن است و یا حتی می‌تواند محصولی باشد که در تولید آن هیچ نقشی ندارید اما علاقه شدیدی به آن کالا دارید.

در هرصورت انتخاب کالا تحت یکی از شرایط فوق برای شما بسیار عاقلانه و منطقی تر خواهد بود،  یکی از نکات مهم آموزش صادرات که در کلاس های آموزشی چند ده میلویونی گفته میشود اینست که شما هرچه متخص تر و آگاهی بیشتری نسبت به محصول خود داشته باشید قطعا صادرات موفق تری خواهید داشت.

برای صادرات به صورت تخصصی روی یک حیطه ومحصول کار کن !؟

یعنی ترجیحا سعی کنید کالایی انتخاب کنید که یا در تولید آن نقش داشته باشید و یا به آن علاقه‌مند باشید و اطلاعات کافی درمورد آن داشته باشید.

در بسیاری از موارد صادرکنندگان بدون شناخت و داشتن علاقه به محصول آن را انتخاب کرده‌اند اما با تحقیق و بررسی توانسته‌اند فروش خارجی موفقی را تجربه کنند ، یعنی می‌توان بر روی هر محصولی کار کرد و به موفقیت رسید اما داشتن اطلاعات و علاقه نسبت به یک محصول می‌تواند شمارا چند قدم جلوتر ببرد.

توجه داشته باشید که انتخاب محصول و انتخاب کشور دو گام کاملا مرتبط با یکدیگر در آموزش صادرات می‌باشند و روی یکدیگر تاثیر بسیاری دارند. یعنی ممکن است کالای انتخابی شما برای کشور انتخابی مناسب نباشد و در بازار آن کشور فرصتی برای فروش نداشته باشد.

پس بهتر است این دو گام را همزمان شروع کنید.بهتر است برای شروع روی یک محصول کار کنید و ترجیحا فعالیت بر روی چند محصول را برای زمانی بگذارید که تجربه کافی کسب کرده‌اید و سرعت و کیفیت کارتان افزایش داشته است.

چطور کشور مقصد برای صادرات پیدا کنیم

چطور کشور مقصد برای صادرات پیدا کنیم

زمانی که نام صادرات را می‌شنوید ممکن است به جای صادرات کالایی خاص ، به یک کشور فکر کنید ، کشوری که ممکن است مورد علاقه شما باشد و یا کشوری که به آن سفر کرده‌اید و فرصت‌های متعددی برای صادرات در آن دیده‌اید باشد .

در هر صورت انتخاب کشور و انتخاب محصول دو گام مشترک در آموزش صادرات به حساب می‌آیند و بهتر است با همدیگر بررسی شوند.

اگر اولیت شما انتخاب کشور و می‌خواهید مثلا به امارات صادرات کنید ( فارغ از نوع کالا ) ، برای انتخاب بهترین کالا بهتر است لیست کالاهای صادراتی از ایران به امارات را در سایت گمرک  بررسی کنید و از بین بی‌نهایت کالای صادراتی یکی را انتخاب کنید.

محصولاتی که در این لیست مشاهده می‌کنید طبیعتا بازار فروش مناسبی داشته‌اند و ممکن است همچنان مشتری های زیادی برای آن پیدا کنید. در نظر داشته باشید پس از انتخاب محصول و کشور بهتر است نسبت به زبان ، فرهنگ و آداب و رسوم کشور انتخابی تسلط نسبی کسب کنید و از بازار کالای خود در آن کشور اطلاعات بدست آورید.

اینکه محصولات مشابه با محصول شما در چه ابعاد و بسته‌بندی و در چه قیمت‌هایی فروخته می‌شود و موارد دیگر می‌تواند به شما در فروش سریعتر کمک ویژه‌ای کند.

نکته اموزشی که به شما در زمینه انتخاب محصول با توجه به نوع کشور انتخابی شما گفتیم جزء مواردی است که کسانی که تاجر هستند و تجربه موفقیت امیزی داشته اند برای گسترس و سود بیشتر از همین روش برای پیدا کردن فرصتی جدید برای تجارت استفاده میکنند.

پس این کار را دست کم نگیرید و از این آموزش به خوبی استفاده نمایید.

زنجیره تامین در انجام صادرات کالا

شما با عنوان یک تاجر حکم مربی یک تیم فوتبال را دارید ، یعنی نیاز نیست تا متخصص در همه کار باشید ، اما باید بتوانید  همه امور را مدیریت کنید و اگاهی از همه مراحل کار داشته باشید. یعنی باید به همه امور مانند حمل و نقل ‌، بسته بندی ، بیمه ، صرافی و … اشراف کامل داشته باشید.

اما برای پیدا کردن تامین کننده برای محصول مورد نظر که روش های مختلفی وجود دارد مانند سرچ در گوگل و سوشال مدیا ، تماس و یا مراجعه حضوری به شهرک‌های صنعتی شهرهای مختلف و یا شرکت در نمایشگاه‌ها و با هریک از تامین‌کنندگان روش های مختلف کاری وجود دارد مانند خرید مستقیم کالا از آنها و صادرات ، یا کسب نمایندگی فروش خارجی محصول آنها و توافقات درصدی متنوع و بی نهایت روش همکاری دیگر که میتوانید برای شروع و انجام صادرات به آنها بپردازید.

آموزش بسته‌بندی محصول در صادرات

آموزش بسته‌بندی محصول در صادرات

یکی از مهم‌ترین و تاثیر‌گذارترین مراحل در صادرات مرحله بسته‌بندی محصول می‌باشد. پس از انتخاب محصول و کشور نوبت به بررسی بازار هدف و سلیقه خریداران محصول می‌باشد.با تجزیه و تحلیل درست می‌توان حدس زد که چه نوع بسته‌بندی هایی بیشتر برای مخاطب جذاب بوده و چه رنگ‌های در بسته‌بندی برای محصول شما مناسب‌تر است.

طراحی و رنگبندی زیبا برای کالا می‌تواند شانس فروش را تا ۱۰۰۰درصد افزایش دهد.در بسیاری از موارد یک کالای بی‌کیفیت و نامرغوب به دلیل داشتن بسته‌بندی جذاب و زیبا توانسته مشتریان زیادی را جذب خود کند ، هرچند پس از گذشت چند وقت این کالا به دلیل عدم مرغوبیت دیگر خریداری نشد اما سودهای بسیار زیادی برای صاحبان کسب و کار ایجاد کرد.

نقش ایجاد هویت و برندسازی در صادرات

یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل در صادرات کالا مبحث ایجاد هویت و برندسازی می‌باشد.ایجاد هویت ، تولید محتوا و برندسازی یعنی محصول شما باید دارای یک وبسایت،کاتالوگ،لوگو،سربرگ،رنگ سازمانی،صفحات مجازی متعدد و … باشد که تمامی اینها باعث افزایش اعتبار و هویت محصول شما می‌باشد.

بدون انجام این مرحله فروش خارجی برای شما غیر ممکن است ، چراکه مشتری خارجی اگر از محصول شما هویت و محتوایی مشاهده نکند به هیچ عنوان اعتماد نخواهد کرد.پس حتما این مرحله را جدی بگیرید و سعی کنید در بهترین حالت انجام دهید.

بسیاری از برندهای بزرگ در سطح بین‌المللی برای شروع کسب و کار خود میلیون‌ها دلار برای ایجاد هویت با کیفیت بالا سرمایه‌گذاری می‌کنند و بیشترین هزینه‌ها را برای وبسایت ، عکسبرداری از محصول ، تولید محتواهای خلاقانه و متنوع می‌کنند تا مخاطب در نگاه اول جذب محصول شود و اعتمادسازی شکل بگیرد.

برای فرض بهتر این موضوع کافیست تا لیست گرانترین لوگوهای جهان را مشاهده کنید تا متوجه شوید ارزش ایجاد هویت تا چه میزان می‌تواند بالا باشد.

بازاریابی و روش‌های آن در آموزش صادرات کالا

بازاریابی و روش‌های آن در آموزش صادرات کالا

پیچیده‌ترین و در عین حال شیرین‌ترین بخش در فروش خارجی و صادرات مرحله بازاریابی است.در این مرحله شما از طریق روش‌های مختلف مشتری خارجی پیدا کرده و با آنها وارد مذاکره می‌شوید. بیش از ۲۰ نوع روش بازاریابی خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از هریک از این روش‌ها تعداد نامحدودی مشتری خارجی پیدا کنید و صادرات موفق را تجربه کنید.

هریک از روش‌ها با توجه به نوع محصول و یا کشور هدف بازخوردهای مختلفی داشته باشد که شما با کسب تجربه و آزمون و خطا می‌توانید از هریک از این روش‌ها در زمان و مکان مناسب استفاده کنید و به نتیجه مطلوب برسید.

در این مرحله شما باید یاد داشته باشید که عجولانه رفتار نکنید و تمامی فعالیت‌های شما باید از روی صبر و شکیبایی باشد ، چراکه بازاریابی و پیدا کردن مشتری یک پروسه زمانبر است و به هیچ‌ عنوان مشتری مدنظر به سرعت به شما اعتماد نمی‌کند و مبلغ قابل توجهی از شما خریداری نمی‌کند.

برخی از انواع این روش‌ها عبارتند از لیست شرکت کنندگان در نمایشگاه ، شرکت در نمایشگاه ، سرچ در گوگل ، گوگل مپ ، شرکت‌های‌ EMC  ، سفارتخانه‌ها ، فیسبوک ، لینکدین ، گمرک و بازارچه‌های مرزی ، شرکت‌های بازرگانی و تجار ، علی‌ بابا ، یلوپیج‌ها ، بازاریابی از طریق واسطه ( دوست و آشنا در کشور مقصد ) و … که هریک از این روش ها می‌تواند بی‌نهایت مشتری برای شما به همراه داشته باشد.

نکته مهم : یکی از دلایل رایج شکست در مرحله بازاریابی ، رعایت نکردن اصول و کیفیت لازم در مراحل قبلی ، مخصوصا در مرحله ایجاد هویت و بسته‌بندی می‌باشد. بسیاری از مشتری های خارجی در نگاه اول به دنبال جذابیت‌های بصری محصول هستند و اگر این فاکتور در کالای شما دیده نشود به سرعت خرید آن برای مشتری منتفی خواهد شد.

مشاوره رایگان برای صادرات کالا و بازاریابی
02191691327

چگونگی حمل و نقل در صادرات کالا

چگونگی حمل و نقل در صادرات کالا

پس از پیدا کردن مشتری و انجام توافقات اولیه خرید کالا ، نوبت به انتخاب روش حمل و ارسال کالا می‌باشد.برای ارسال کالا به کشورهای همسایه با مرز خاکی مشترک بهترین روش مسیر زمینی و یا استفاده از خطوط ریلی است چراکه هم ارزانتر است و هم قابلیت ارسال در حجم‌های بالا را دارد.

اما اگر مرز خاکی مشترک وجود ندارد بهترین گزینه برای شما از لحاظ قیمت و حجم ارسال روش دریایی بوده و اگر فاکتور سرعت و کیفیت برای شما در اولویت دارد بهتر است از روش حمل هوایی استفاده کنید ، هرچند که روش هوایی طبیعتا هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

آموزش اینکوترمز در صادرات

آموزش اینکوترمز در صادرات

اینکوترمز به زبان ساده یکسری کلمات ۳ حرفی انگلیسی هستند که هرکدام یک شیوه پرداخت و تقسیم هزینه‌های بین خریدار و فروشنده را تعیین می‌کند.شما باید در حین بستن قرارداد با خریدار از یکی از روش های اینکوترمز استفاده کنید.درواقع به جای چندین سطر توضیح در قرارداد با ۳ حرف و به صورت خلاصه می‌توانید این هزینه‌ها ( هزینه ریسک ، بیمه و ترخیص ) را مشخص کنید.

۱۱ قاعده اینکوترمز وجود دارد که زبان مشترک تمامی کشورها و بازرگانان دنیاست.این قواعد عبارتند ازEXW , FCA , CPT , CIP , DAP , DDP , DPU , FAS , FOB , CFR , CIF  که نیازی به حفظ کردن این موارد نیست و در صورت نیاز می‌توانید با یک سرچ ساده در گوگل به همه این موارد دسترسی داشته باشید.

مفهوم ترخیص در آموزش صادرات

آخرین گام در صادرات کالا بخش ترخیص و امور گمرکی می‌باشد.در دفعات و تجارب اول بهتر است خودتان به عنوان یک تاجر اطلاعات و آگاهی نسبی از فعالیت های لازم در این بخش جمع‌اوری کنید اما بهتر است که تمامی امور گمرکی را به متخصصین ترخیص و ترخیصکاران مطمئن و حرفه‌ای واگذار کنید.

چرا که هم سرعت و هم کیفیت کار شما بالاتر خواهد رفت و هزینه چندانی هم برای شما نخواهد داشت.

سوالات متداول و کاربردی درباره صادرات

سوال 1 : برای صادرات نیازی به شرکت ترخیص کالا هست برای اینکه بخوایم قرارداد ببندیم ؟ یا اینکه خودمون هم میتوانیم انجام بدیم؟

پاسخ : بله معمولا نیاز است. احتمال اینکه شما خودتان شخصا بتوانید فرآیند ترخیص کالای صادراتی را به خوبی انجام دهید کم است، پیشنهاد میکنیم با شرکت و یا فردی مطمئن برای ترخیص کالای خود همکاری کنید.

سوال 2 : در موضوع صادرات میوه و خشکبار افرادی که شرکت بسته بندی ندارند باید چه کاری انجام دهند؟

پاسخ : میتوانید کار بسته بندی محصول خودتان را به شرکت های بسته بندی و سورتینگ برونسپاری کنید. یعنی الزاما نیازی نیست که همه فرایند صادرات محصول خود را که نیاز به بسته بندی دارد را خودتان انجام دهید.

سوال 3 : در روش پرداخت پول و معامله کدام یک از روش ها کاربردی تر هست و اطمینان بیشتری دارد؟

پاسخ : معمولا از روش پیش پرداخت تی تی استفاده میشود.

سوال 4 :میزان سرمایه لازم برای انجام صادرات چقدر است و با چقدر میشود صادرات انجام داد ؟

پاسخ : برای شروع صادرات به حداقل 50 تا100 میلیون سرمایه اولیه نیاز دارید که بتوانید فرایند صادرات یک محصول را به خوبی انجام دهید. اما توجه داشته باشید که با داشتن دانش کافی و آموزش تخصصی صادراتی میتوانید به صورت همکاری با شرکت ها بدون سرمایه صادرات را انجام دهید.

سوال 5 : برای شروع صادرات چطور اعتماد مشتری خارجی را جلب کنید ؟

پاسخ : برای پاسخ به این سوال ما 7 روش برای جلب اعتماد مشتری خارجی در صادرات داریم که در مقاله آن به صورت کامل توضیح داده ایم برای حل این مشکل حتما مقاله جلب اعتماد مشتری خارجی را مطالعه کنید.

سوال 6 : من برای صادرات به دنبال یک محصول با حاسیه سود مناسب هستم چطور میتونم محصول خوبی را برای صادرات انتخاب کنم ؟

پاسخ : انتخاب یک محصول با حاسیه سود خوب تنها یک فاکتور نیست که به یک محصول خاص اشاره کرد ، این موضوع با توجه به موقعیت شما ، میزان سرمایه ، فرد تامین کننده ، کشور هدف برای صادرات ، حجم صادرات و چندین فاکتور دیگه بستگی دارد که باید تمامی این موضوعات دقیق بررسی بشه تا به یک محصول هدفمند و با حاشیه سود خوب برسید. پیشنهاد میکنم برای درک این موضوع و تصمیم گیری بهتر برای انتخاب محصول خود دوره آموزش صادرات رایگان ما را مشاهده کنید.

سوال 7 : برای قیمت گذاری درست برای محصول صادراتی خود چه کاری باید انجام بدیم ؟

پاسخ : برای قیمت گذاری یک محصول صادراتی باید چندین فاکتور مهم را در نظر بگیرید و آنهارا بررسی کنید چراکه با قیمت گذاری اشتباه میتوانید ضرر بسیار زیادی را به خود در فرایند صادرات وارد کنید که برای درک بهتر این موضوع به صورت کامل برای شما در مقاله قیمت گذاری کالای صادراتی توضیح دادیم.

جمع بندی آموزش تخصصی صادرات

جمع بندی آموزش تخصصی صادرات

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با مراحل و فعالیت لازم برای  صادرات آشنا کنیم و مسیر تجارت خارجی را برای شما روشن سازیم.  اما باید بدانید که بی‌نهایت مطلب و موضوع مورد نیاز در این حرفه وجود دارد که با مطالعه مقالات متعدد قابل یادگیری نیست و شما بایستی دوره‌های آموزش تخصصی صادرات متعددی را مطالعه و سپری کنید تا بتوانید به بخشی از این دریای اطلاعات تسلط داشته باشید.

هچنین کسب تجربه ، شکست و پیروزی در این مسیر می‌تواند تا حد زیادی به سرعت رشد شما کمک کند تا هرچه سریعتر به هدف مورد نظرتان برسید. دقت داشته باشید که تمامی اقداماتی که بالا بیان شد ممکن است زمانبر و طاقت فرسا باشد اما همه چیز بعد از اولین صادرات موفق شما لذت بخش و به مراتب ساده‌تر خواهد شد ، پس در این مسیر صبور باشید و از شکست‌های متعدد نا امید نشوید.

به همین دلیل ما در کانال تلگرامی تجارت یونیورسیتی برای اموزش صادرات به صورت تخصصی به صورت روزانه اطلاعات مفیدی برای صادرات و واردات میگذاریم که میتوانید با عضویت در این کانال از اطلاعات خاص و مفیدی که برای صادرات گذاشته میشود اشتفاده کنید.

همچنین برای آموزش دیدن در زمینه صادرات ما دوره آموزشی رایگانی در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم که میتوانید آن را بدون پرداخت هیچ هزینه ای دریافت کنید و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.آموزش صادرات+pdf

مشاوره کاملا تخصصی و رایگان برای صادرات محصولات پر سود
02191691327

اشتراک گذاری مطالب

Telegram
WhatsApp
LinkedIn

تجارت یونیورسیتی

تجارت را با خیالت راحت یادبگیرید

مطالب اخیر

3.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیرضا منشدی
علیرضا منشدی
12 روز قبل

سلام برای صادرات نیازی به شرکت ترخیص کالا هست برای اینکه بخوایم قرارداد ببندیم؟یا با ترخیصکار میتونیم خودمون انجام بدیم ؟

مرتضی شایسته
مرتضی شایسته
4 روز قبل

سلام من چطور میتونم بدون سابقه تجارت خارجی صادرات رو شروع کنم و داخل این کار موفق بشم ممنون میشم برای شروع راهنماییم کنید ؟

هاشم علما
هاشم علما
4 روز قبل

مطالب خوبی رو گفتید مفید بود برام
فقط قسمت سوالات متداول برای صادرات میوه خشک میخواستم ببینم اگر به صورت بسته بندی شده صادرات کنیم بهتره یا به صورت فله ای و معمولی صادرات کنیم ؟ کدومش حاشیه سود بهتری داره ؟

محسن پور محمدی
محسن پور محمدی
3 روز قبل

مطالب مفیدی برای شروع صادرات بود
جسارتا ممنون میشم فقط این سوالم رو پاسخ بدید ، من میخوام صادرات به آلمان انجام بدم و با بازاریابی که انجام دادم یک مشتری خارجی پیدا کردم اما برای موضوع حمل و نقل کالا مشکل دارم که چطور محصولم رو با هزینه کمتر ارسال کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید
محصول هم فرش هست

فاطمه قراگوزلو
فاطمه قراگوزلو
1 روز قبل

سلام عرض ادب
استاداول اینکه ازتون سپاسگزارم خیلی عالی بود واینکه به لطف خداوندهست که من وهمه دوستان این سعادت شامل حالمون شده که باشما استاد عزیز وبزرگوار که دلسوزانه اموزش میدیدآشنا بشیم وبه امید خدا قدم برداریم وموفق بشیم به امید روزی که اولین صادراتمونو و حس نابی که شما تجربه اش کردید و اینکه وقتی درموردش صحبت میکنی اون حس وصف نشدنی به ما هم منتقل میشه رو تجربه کنیم 🥹🌸🙏

9
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x